הסוכרת שלך לא מונעת ממך לצאת למסעדה, לסוף שבוע, לבקר חברים ומשפחה ואפילו לנסוע לחו"ל!
הכנה נכונה היא המפתח, וזו תלויה ביעד ובמשך השהיה מחוץ לבית. תכנון מראש יאפשר הנאה מרובה ודאגה פחותה יותר.

נקודה חשובה היא לשאת תמיד את התרופה אתך, אמצעי זיהוי על היותך סוכרתי וחטיפים בריאותיים ומתוקים למקרה של רמות סוכר נמוכות בדם.

אם את.ה משתמש.ת באינסולין, אל תשכח.י לבדוק את רמות הסוכר בדם לעיתים קרובות בכדי למנוע ירידות או עליות ברמות אלו, מאחר שהפעילות הגופנית והתזונה עשויים להיות שונים מאלו שבבית.

לאכול בחוץ

בנוגע לתזונה, החדשות הטובות הן שניתן ליהנות מאכילה מחוץ לבית, למשל: ארוחה עם חברים במסעדה.
יש לבחור מנות מזינות אשר תואמות את תכנית דיאטת הסוכרת, להיזהר ביחס לכמות הפחמימות וגודל המנה וכן, לאכול בערך באותה שעה כפי שאת.ה נוהג.ת בדרך כלל. הצוות הרפואי המטפל שלך, יכול לייעץ בנושא.
גם בעת נסיעה ברחבי העולם אפשר לנהל את הסוכרת. אפשר למצוא סוגי מזון בריא בכל מקום: פירות וירקות, מוצרי חלב, דגים ובשר.

כשמנסים אוכל מקומי חדש, חשוב לבדוק את רמת הסוכר בדם לעתים קרובות יותר כדי לזהות תנודות של גלוקוז בדם ולהימנע מהן.

ביטוח נסיעות

לפני נסיעה, יש לבקש מהרופא מכתב באנגלית המציין שהנך סוכרתי.ת, פרטי התרופות וציוד אחר שעליך להשתמש או לשאת (כגון מחטים, עטי אינסולין וכדומה).

יש להצטייד בתרופות בכמות מספקת ואף בעודף כמות למקרה של שהייה ארוכה יותר. יש לוודא קיומו של ביטוח נסיעות המכסה את כל צרכיך הרפואיים בארצות היעד.

מה לארוז?

בעת אריזת הציוד הקשור לטיפול בסוכרת, כדאי להכפיל את כמויות האינסולין ו/או הכדורים, סטריפים לבדיקת רמות הסוכר וקטונים בדם, דוקרנים, ומחטים מאלה שצורכים באופן רגיל.

אם משתמשים במשאבת אינסולין, חשוב לארוז סוללות ועטי אינסולין למקרה שהמשאבה תחדל לעבוד.
חשוב לכלול גם מד נוסף לבדיקת רמת הסוכר בדם, אמצעי זיהוי של היותך סוכרתי.ת ואנשי קשר בשעת חירום.
ואז, טוב לפצל את כל אלה בין שני תיקים, אם אפשר, למקרה של אובדן או גניבה.

טיסות ונסיעות

כאשר טסים, יש לעבור בדיקת ביטחונית. ציוד הקשור לסוכרת, הכולל נוזלים, רשאי לעבור את נקודת הבדיקה. חובה להציג תיעוד מתאים מאת הרופא שלך.

יש לזכור לשאת עמך תמיד למטוס את הציוד לטיפול בסוכרת, האינסולין ותרופות אחרות. מזוודות שנשלחות לבטן המטוס עשויות ללכת לאיבוד או להגיע מאוחר.

ניהול סוכרת

ניהול סוכרת מבוסס על מחזור של 24 שעות וכנראה תידרש התאמת שעות נטילת האינסולין אם עוברים דרך יותר מחמישה אזורי זמן. בכל מקרה, יש להתייעץ על כך עם הצוות המטפל.

במהלך הטיסה, שמירה על השעה באזור הזמן של מקום ההמראה תקל על התאמת המינון בעת ארוחות. פשוט חשוב לזכור לעדכן את כל השעונים עם הנחיתה.

אזהרה: האינסולין ו/או מכשיר האינסולין צריכים להישמר הרחק ממקור חום או אור בעת שימוש. טמפרטורות קיצוניות עשויות להשפיע על יעילותם.

יש לשמור תמיד על ההוראות והנחיות האחסון שמלוות את האינסולין וגם על אלה שהורה הצוות הרפואי שלך.

אפשר לנסוע לכל מקום בעולם עם סוכרת ואף לחיות במלואם את החיים!

סרטון הדרכה בחסות SANOFI