אודות

סאנופי היא חברת פארמה בינלאומית הפועלת למען שיפור איכות חייהם ובריאותם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. עם 69 מפעלים ומרכזי ייצור ב 33- מדינות, ו 21- סניפי מחקר ופיתוח בעולם) כולל יחידת מחקר בישראל), סאנופי מספקת פתרונות מתקדמים בתחומי הבריאות ביותר מ 170- מדינות ושווקים.

אנו מאמינים בכוחם של פלאי המדע לשפר את חיי ובריאותם של אנשים בכל העולם. כחברת פארמה בינלאומית העוסקת בחדשנות רפואית, אנו פועלים ללא הרף כדי לפתח טיפולים פורצי דרך וחיסונים מצילי חיים. צוותנו, הפרוס על פני כ 100- מדינות, מונה מומחים מסורים שחולקים חזון משותף: להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי בעולם הרפואה.

בכך סאנופי היא שותפה משמעותית במסע הבריאות של גברים, נשים וילדים המתמודדים עם אתגרים בריאותיים נדירים או כרוניים. באמצעות חתירה מתמדת לפיתוח טכנולוגיות רפואיות, חיסונים וטיפולים חדשניים במגוון תחומים רפואיים: סוכרת, כלי דם, אונקולוגיה, אימונולוגיה, מחלות נדירות ועוד.

על סוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית שכיחה המשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. סוכרת מתבטאת ברמות סוכר גבוהות בדם (היפרגליקמיה) כתוצאה מהפרעה בחילוף החומרים בגוף ושיבוש באופן הטבעי שבו הגוף מווסת את ערכי הסוכר בדם.

קיימים שני סוגים עיקריים של סוכרת. סוכרת סוג 1 הפוגעת בדרך כלל בצעירים יחסית ובה מערכת החיסון תוקפת את תאי הלבלב המייצרים אינסולין (הורמון המאפשר לסוכר להיכנס לתאים) וסוכרת סוג 2 המתפתחת בהדרגתיות לרוב אחרי גיל 40, מצב בו הגוף אינו מייצר מספיק אינסולין או אינו משתמש בו בצורה יעילה כך שבאופן עקרוני אפשר לחיות במשך שנים רבות ללא מודעות לקיומה של המחלה. לפי הערכות העדכניות של ה-IDF (international diabetes federation, אחד מתוך עשרה אנשים ברחבי העולם הינו סכרתי, ובישראל מתמודדים עם סוכרת למעלה מחצי מיליון גברים ונשים. בשנים האחרונות ניכרת עלייה בשכיחותה, גם עקב עלייה בצריכת מזונות לא בריאים, ירידה בפעילות הגופנית ועלייה בתוחלת החיים.

אתר "לחיות בריא עם סוכרת" הוקם על מנת לרכז מידע בנושא סוכרת, להעלות את המודעות לסוכרת, מאפייניה, אפשרויות הטיפול בה ואיכות החיים איתה. בין היתר ניתן למצוא באתר:

  • מידע רפואי אודות סוכרת, על סוגיה ותסמיניה, לרבות סוכרת סוג 1 ו-2, סוכרת הריון וסוגים נדירים של סוכרת.
  • מידע כללי בנושא טיפולים תרופתיים, מעקב יומיומי, משמעויות של רמות סוכר שונות בדם ומניעת סיבוכים אפשריים.
  • הקשר בין סוכרת לבין משקל הגוף, תזונה, פעילות גופנית, בריאות נפשית ועוד.
  • זכויות המגיעות לסוכרתיים מן המוסד לביטוח לאומי.
  • כיצד לחיות חיים תקינים לצד הסוכרת (כולל מתכונים בריאים וטעימים).
  • מילון מונחים עם הסברים.

חשוב לציין שנכון להיום עדיין לא פותח טיפול שמרפא את הסוכרת. הטיפול בסוכרת מתמקד בהשגת איזון מרבי ברמת הסוכר בדם, בין אם באמצעים תרופתיים(שנעשו אפקטיביים ונוחים יותר לשימוש בשנים האחרונות) ובין אם באמצעות שמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נבונה, פעילות גופנית וטיפול תרופתי. השילוב בין הדרכים הללו מאפשר לאדם סוכרתי ליהנות מאיכות חיים טובה לאורך שנים רבות.

 

MAT-IL-2300909, JANUARY 2024